پاسداران کمیته‌های انقلاب اولین حافظان انقلاب بودند

پاسداران کمیته‌های انقلاب اولین حافظان انقلاب بودند
بهمن 20, 1398
199 بازدید

فرمانده نیروی انتظامی گفت: پاسداران کمیته‌های انقلاب اسلامی از اولین افرادی بودند که به محض پیروزی انقلاب اسلامی وظیفه حفاظت و حراست از آن را به عهده گرفتند.

 سردار حسین اشتری در مراسم پاسداشت سالروز تشکیل کمیته انقلاب اسلامی که در مسجد دانشگاه امام صادق برگزار شدبا تبریک دهه مبارک فجر و ورود به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: 40 سال از نظام مقدس اسلامی ما می‌گذرد و خدا را شاکریم که در دورانی زندگی می‌کنیم که مصادف با پیروزی انقلاب اسلامی است.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: یاد و خاطره آیت الله مهدوی کنی که یار و مورد عنایت امام بودند را گرامی می‌داریم که در تمام عرصه‌های انقلاب چه قبل از پیروزی و بعد از آن حضور داشتند و پس از انقلاب مسئولیت کمیته‌های انقلاب اسلامی به عهده ایشان گذاشته شد. این جمع و این دانشگاه یاد ایشان را زنده می‌کند.

وی در ادامه گفت: امیدواریم بتوانیم راه این عزیزان و بزرگواران که همیشه و در هر لحظه‌ای از انقلاب و ارزش‌های آن حمایت کردند را ادامه بدهیم و شرمنده شهدا نباشیم. پاسداران کمیته‌های انقلاب اسلامی از اولین افرادی بودند که به محض پیروزی انقلاب اسلامی وظیفه حفاظت و حراست از آن را بر عهده گرفتند. تاریخ تأسیس کمیته انقلاب اسلامی با پیروزی انقلاب یکسان است. در 23 بهمن 57 کمیته‌های انقلاب اسلامی اولین نهادی بود که تاسیس شد. در زمانی که مجموعه‌ای نداشتیم حمایت از انقلاب را به عهده بگیرد اینها این وظیفه خطیر را به عهده گرفتند.

سردار اشتری تصریح کرد: اگر دهه 60 را مطالعه کنیم دهه‌ای که اخیرا در حرم امام رضوان الله حضرت آقا در 14 خرداد به آن دهه و مشکلاتش اشاره کردند، از مصادیق بارز این مجاهدت‌هاست که می‌توانیم در آن دهه ملاحظه کنیم.

وی اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب توطئه‌های دشمن شروع شد و درگیری‌هایی نیز در اقصی نقاط کشور با گروه‌های ضد انقلاب پیدا کردیم و منافقین تحرکاتی داشتند و ترورهایی صورت گرفت. در مقطعی روزی 50 نفر از مردم و پاسداران شهید می‌شدند. منافقان با تجربه تشکیلاتی قبل از انقلاب توانسته بودند سازماندهی قوی به دست بیاورند و پاسداران کمیته‌های انقلاب اسلامی جزو افرادی بودند که در مقابل این منافقان رشادت به خرج دادند.

سردار اشتری با اشاره به آغاز جنگ تحمیلی گفت: عزیزان پاسدار کمیته انقلاب اسلامی به دفاع از مرزهای میهن اسلامی شتافتند و لشکر حضرت روح الله سوابقی در نبرد جبهه‌های حق علیه باطل داشت که بر کسی پوشیده نیست. آنها هم در دفاع از مرزها و هم در داخل کشور نقش ایفا کردند و بارها امام و مقام معظم رهبری به این موضوع اشاره داشتند.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: امروز هم نیروی انتظامی افتخار دارد که عزیزان پاسدار کمیته‌های انقلاب اسلامی در حال خدمت در آن هستند و این روحیه انقلابی را به افراد جدید الورود که وارد این نهاد ارزشمند می‌شوند انتقال می‌دهد. بارزترین صفت این عزیزان انقلابی گری بود و باید این مأموریت خطیر را انتقال دهید.

وی در ادامه گفت: در هر دسیسه‌ای در کشور مانند فتنه 78، فتنه 88 و اغتشاشات اخیر در دی ماه و توطئه‌ای که دشمن داشت نقش شما در نیروی انتظامی ارزشمند بود. این مسئله نشأت گرفته از همان روحیه انقلابی، جهادی و عالمانه است. کاری که همکاران شما انجام دادند نمونه کم سابقه بود که با حجم گسترده آشوب‌ها و اغتشاشات خیابانی به خوبی مقابله و مدیریت کردند.

سردار اشتری ادامه داد: ما باید به روحیه انقلابی گری و همکاری که امروز در نیروی انتظامی وجود دارد افتخار کنیم.

وی در ادامه صحبت‌هایش گفت: جمع شدن همکاران پیشکسوت ما دور هم نعمتی است. نیروی انتظامی مکان اصلی شما و متعلق به شماست و افتخار ما این است که در سال یکی دو بار میزبان شما باشیم، امسال هم به خوبی این مکان را انتخاب کردیم و خوشحالیم که در خدمت شما هستیم. تاکید می‌کنم که شما متعلق به نظام و نیروی انتظامی هستید و باید از تجربیات شما استفاده کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به استفاده این تجربیات در نیروی انتظامی گفت: درخواست من از تک تک شما عزیزان این است که حتما نظرهایتان را به ما ارسال کنیم. کما اینکه در گذشته هم مطالبی ارسال کردید که راهگشا بود.

سردار اشتری با بیان اینکه همه ما سرباز نظام، انقلاب و ولایت هستیم، افزود: شما ثابت کردید که نباید راه را گم کنید و هر آبرویی که امروز داریم به برکت شهدا، انقلاب اسلامی، حضرت امام و مقام معظم رهبری است. شما راهی را انتخاب کردید و ما باید در این راه ثابت قدم باشیم. اگر از هدفی که داشتیم فاصله بگیریم خسارت می‌بینیم و اگر بر هدف بلند و نورانی که شما داشتید ایستادگی کنیم به یاری خدا عاقبت بخیری در آن است.

وی اضافه کرد: راه نجات کشور و عاقبت بخیری ما پیروی محض از ولی فقیه است و اگر کوچکترین شبهه‌ای وجود داشته باشد خودمان ضرر می‌کنیم. خیلی از افراد از ابتدا راهشان را از ما جدا کرده بودند ولی تجربه ثابت کرده آنهایی که به واسطه نظام، انقلاب و شهدا آبرو کسب کرده‌اند اگر از مسیر فاصله بگیرند زود خسارت می‌بینند. خیلی از مسئولان را دیدیم که افراد بزرگی بودند ولی به دلایلی فاصله گرفتند و زمین خوردند.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه گفت: ان شاء الله با دعای شما و خانواده معظم شهدا این راه را ادامه بدهیم و عاقبت بخیر شویم. راهی که شهدای عزیز رفتند و نیروی انتظامی بیش از 13 هزار شهید تقدیم انقلاب کرد و بیش از 2000 شهید از پاسداران کمیته‌های انقلاب اسلامی بود.

وی اظهار کرد: همچنین نیروی انتظامی بیش از 20 هزار جانباز و  2000 آزاده دارد و همچنان در عرصه نبرد هستیم و در حال مبارزه با اشرار ضد انقلاب، سلفی و تکفیری شهید تقدیم می‌کنیم. این مجموعه عظیم نیروی انتظامی است «عظیم» واژه‌ای است که حضرت آقا در حکمی که به بنده دادند از آن استفاده کردند. باید تلاش کنیم در این مجموعه با عظمت که شما بنیان گذاران آن و انتقال دهنده تفکرات امام و انقلاب بودید، تا آخر ثابت قدم باشیم.